Implantologia jest nowoczesną metodą uzupełniania braków zębowych. I stanowi nowoczesną alternatywę dla tradycyjnych mostów czy protez.

Czym są implanty?

Implant jest nowym korzeniem, który zostaje wprowadzony w miejsce po usuniętym zębie lub w miejsce braku zęba. Wykonany jest z tytanu, który traktowany jest przez organizm, jako własna kość. Dzięki temu, kość zrasta się z implantem, jak z własną tkanką.

Implant, i co dalej?

Po zabiegu wszczepienia implantu, dochodzi do jego integracji z kością, czyli zrastania się z nią. Taki proces może trwać nawet kilka miesięcy, ale dzięki temu możemy być pewni jego wytrzymałości. Po tym czasie na implancie osadzana zostaje korona lub  most, które może stanowić wsparcie dla protezy.

Dlaczego takie rozwiązanie?

Taka forma uzupełnienia pozwala  bez ingerencji w sąsiednie zęby, jak najlepiej odtworzyć estetykę i funkcję u pacjenta, stanowiąc współcześnie najlepszą formę leczenia braków zębowych.

Kto powinien skorzystać z zabiegu implantologii?

Implanty mogą być wszczepione wszystkim zdrowym osobom pełnoletnim, które posiadają częściowe braki zębowe lub całkowite bezzębie.

Czy zabieg jest bolesny?

Zabieg przeprowadzony jest całkowicie bezboleśnie, stosując nasze najskuteczniejsze znieczulenie w formie komputerowej.

Zabieg krok po kroku

  1. Wizyta konsultacyjna, zebranie dokładnego wywiadu zdrowotnego oraz stomatologicznego. Na podstawie uzyskanych informacji oraz analizy zdjęć rentgenowskich ustalany jest wspólnie z pacjentem plan leczenia. Do pełnej diagnostyki potrzebne jest zdjęcie pantomograficzne oraz tomografia komputerowa okolicy, której będzie dotyczył zabieg. Często, przed planowym zabiegiem, zalecamy pacjentom kurację doustnymi probiotykami, aby przywrócić prawidłową florę jamy ustnej, co pomoże uniknąć ewentualnego niepowodzenia, przez nadkażenie bakteryjne.
  2. Jeśli nie ma przeciwwskazań, przeprowadzany jest zabieg wszczepienia implantu, który trwa do około godziny. Na koniec zakładane zostają szwy, na okres około 7-10 dni. Na czas gojenia implantu, możemy zamaskować lukę zębową, tymczasowym uzupełnieniem protetycznym, aby pacjent do momentu osadzenia korony na implancie czuł się komfortowo. Natomiast, kiedy Implantolog oceni, że u pacjenta jest zbyt mała powierzchnia kości do przeprowadzenia implantacji , wykonujemy zabieg sterowanej regeneracji kości, odbudowując miejsce zaniku tkanki kostnej do poziomu, pozwalającego na umieszczenie implantu.  Do tego zabiegu stosujemy specjalny preparat , który stymuluje tkankę kostną do odbudowy, wypełniając miejsce zaniku kości i zwiększając powierzchnię tkanki kostnej.
  3. Osadzenie korony na implancie następuje, zazwyczaj po około 6 miesiącach (może to być okres krótszy lub dłuższy w zależności od indywidualnych warunków pacjenta), od zabiegu wszczepienia implantu. Przez ten okres następuje gojenie, czyli zrastanie implantu z kością, przez co uzyskujemy jego stabilność.

Kluczowe zalety implantów

  • Ząb na implancie wygląda i funkcjonuje jak ząb naturalny,
  • Ochrona przed zanikiem kości w przypadku braków zębów,
  •  Zachowana jest niezwykła estetyka,
  •  Komfort i trwałość.

Osoby użytkujące protezy całkowite, mogą poprawić komfort życia dzięki wsparciu protezy na implantach, dzięki temu:

  • Nie ma potrzeby używania klejów do protez, ponieważ   proteza zyskuje nowe umocowanie,
  • Poprawia się samopoczucie pacjenta i brak obaw przed niekontrolowanym ruchem protezy,
  • Lepsze odczucia smakowe, można jeść wszystkie produkty, tak jak przy zębach naturalnych.